Odchudzanie a odpowiedni stan zdrowia

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy stosując jakiekolwiek diety to musimy koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli jednak mamy inne schorzenia, to oprócz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, trzeba koniecznie skonsultować się ze swoim lekarzem specjalistą. Wykonanie przynajmniej podstawowych badań da nam możliwość podjęcia decyzji o tym, czy możemy i ewentualnie jakiego typu dietę należy zastosować, aby pozbyć się nadwagi. Lekarz może doradzić lub odradzić stosowanie wybranej diety. Często zaleca skontaktowanie się z dietetykiem. Dbając o zdrowie swojego pacjenta powinien pouczyć go, że stosowanie „diety cud” niestety nie przynosi spodziewanych efektów. A także uświadomić, jakie skutki uboczne może ona powodować. Wśród najczęściej występujących są:

-osłabienie,

-problemy z trawieniem,

-wszechobecny głód,

-huśtawka nastrojów,

i jeszcze wiele innych dolegliwości, które będą rzutowały na życie towarzyskie i zawodowe.zdr

Lekarz powinien także uświadomić pacjenta, że dieta „cud” daje prawie natychmiastowe rezultaty, ale ciało zacznie magazynować tłuszcz i pojawia się efekt „jo-jo”. Powodem takiego stanu jest fakt, że dieta restrykcyjna to szok dla organizmu nawet najzdrowszego. Tempo metabolizmu spada, następuje wzmożone łaknienie, które spowodowane jest nieustannym myśleniu o jedzeniu. Powinien również ostrzec nas przed suplementami diety sprzedawanymi w aptece! Weźmy na przykład taki Simplic opinie. Teoretycznie koktajl wspomagający odchudzanie, praktycznie prawdziwa bomba kaloryczna! 

Rozwiązaniem dla powyższych problemów jest spotkanie z dietetykiem, który doradzi jaką możesz stosować dietę, ułoży również odpowiednie dla twojego organizmu menu tak, żeby nie trzeba było się „katować” a efekty chociaż przyjdą po dłuższym czasie, będą na pewno zadowalające.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *